Разработано с JooMix.

19 січня 2019 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Цим законом Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 1734 «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу».

Згідно вказаної статті булінгом (цькуванням) визнаються: «діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

Суб`єктами правопорушення є учасники освітнього процесу, склад яких визначається профільними нормативними актами. Так, згідно статті 19 Закону України «Про загальну середню освіту» в загальноосвітніх школах до учасників освітнього процесу належать: учні (вихованці), керівники, педагогічні працівники, психологи, бібліотекарі, інші спеціалісти, батьки або особи, які їх замінюють.

У разі вчинення особою, що належить до названих вище категорій, правопорушення, передбаченого статтею 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до неї буде застосоване адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.) або громадських робіт на строк від 20 до 40 годин.

За вчинення булінгу малолітніми або неповнолітніми особами у віці 14-16 років, сплачувати штраф у розмірі 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.) або виконувати від 20 до 40 годин громадських робіт доведеться їх батькам.

Якщо ж правопорушення вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то розмір штрафу буде збільшено – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-3400 грн.), а тривалість громадських робіт становитиме від 40 до 60 годин.

Крім того, правопорушенням визнається неповідомлення про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу уповноважених підрозділів органів Національної поліції України, вчинене керівником освітнього закладу. За наслідками такого правопорушення керівнику доведеться сплатити штраф у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виконувати виправні роботи на строк від 1 місяця з відрахуванням до 20% заробітку.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси