Разработано с JooMix.

У січні 2019 року Міністр юстиції України Павло Петренко та Генеральний прокурор України Юрій Луценко підписали наказ про запуск пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

Цей проект передбачає можливість для дітей, які вперше вчинили злочин невеликої або середньої тяжкості, замість притягнення їх до кримінальної відповідальності пройти програму відновлення та уникнути покарання. На першому етапі проект буде діяти лише у 6 регіонах: Донецькій, Львівській, Луганській, Миколаївській, Одеській та Харківській областях. Доречно зазначити, що Міністерство юстиції вже має успішний досвід запуску системи пробації для неповнолітніх, щодо яких винесено вирок.

Відтепер, у рамках запущеного проекту прокурор зможе з власної ініціативи запропонувати неповнолітньому, який вперше обвинувачується у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості, пройти процедуру відновлення, тобто: примиритися з потерпілим за участю адвоката системи безоплатної правової допомоги, який виступатиме у ролі посередника. Процедура передбачає визнання своєї провини, відшкодування збитків потерпілому, і зобов’язання обвинуваченого пройти певну процедуру відновлення, а саме – протягом певного часу відвідувати заняття з психологом, тренінги, працювати з корпоративними наставниками тощо.

Таким чином, ключовими умовами участі неповнолітнього у запущеній програмі є наявність потерпілої сторони, вчинення неповнолітнім вперше злочину невеликої або середньої тяжкості, визнання неповнолітнім своєї вини, відшкодування збитків потерпілому та згода неповнолітнього і потерпілого взяти участь у цій програмі.

Згідно зі стандартними правилами Організації Об’єднаних Націй при розгляді справ неповнолітніх правопорушників необхідно, за можливості, вдаватися до всіх можливих заходів задля роботи з підлітками до офіційного розгляду справи компетентними органами влади, а отже нововведення сприятимуть зближенню діючих в Україні механізмів з демократичними стандартами.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси