Адвокатське об'єднання "Гловак і Партнери" уже повідомляло про посилення адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 1331 Кодексу України про адміністративні правопорушення, – безпідставної відмови від передбаченого законом пільгового перевезення громадян.

За повідомленням Національного банку України від 26 листопада 2019 року, розміщеним на сайті регулятора:

До такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду у постанові від 14 серпня 2019 року, винесеній при розгляді справи № 523/3522/16-ц.

Верховний Суд у постанові від 05.09.2019 року у справі № 826/841/17 висловив свою правову позицію щодо неможливості відмови органами пенсійного фонду у призначенні пенсії через формальні неточності в документах. Свою позицію Верховний Суд обґрунтовує наступним чином.

1 січня 2020 року набере чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції", яким вносяться зміни до низки нормативно-правових актів, зокрема до Закону України "Про запобігання корупції", Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, Кодексу законів про працю та інших законів, що в тій чи іншій мірі регулюють діяльність із запобігання та попередження корупції.

У зв’язку з прийняттям 16 жовтня 2019 року Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" (далі – Закон), який набув чинності 07 листопада 2019 року, судоустрій в Україні знову зазнає змін.

Наказом Міністерства юстиції України № 3388/5 від 04.11.2019 року, який набрав чинності 8 листопада 2019 року, внесено зміни до кваліфікаційних вимог до осіб, що претендують на зайняття посади державного реєстратора.

Велика Палата Верховного Суду у справі № 810/2732/18 дійшла висновку, що у зв’язку з неможливістю встановлення в судовому порядку фактів щодо належності осіб до певної національності цей спір не підлягає розгляду не лише в порядку адміністративного судочинства, а й у судовому порядку взагалі.

З 19 жовтня згідно постанови Кабміну № 320 від 3 квітня 2019 року вступили в дію зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами та Порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв.

У зв'язку із подіями на сході України роботодавці часто стикаються із питанням: як бути із працівником, який уклав контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України? І хоча питання є актуальним з 2016 року, багато роботодавців і сьогодні не знають як діяти, не порушуючи вимог законодавства про працю.

20 жовтня набрав чинності Закон України "Про внесення змін до статті 1331 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за безпідставну відмову у пільговому перевезенні окремих категорій громадян". Варто вказати, що стаття 1331 КУпАП визначає порушення правил надання послуг та вимог безпеки при наданні послуг з перевезення пасажирів чи вантажів автомобільним транспортом.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси