12 лютого 2019 року набрав чинності наказ МВС України № 1058 "Про внесення змін до Порядку замовлення, видачі та обліку номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються на індивідуальне замовлення їх власників".

У зв'язку з цим з’явилася можливість замовити індивідуальні номерні знаки не лише в територіальних органах з надання сервісних послуг МВС, але й онлайн. Для замовлення індивідуального номерного знака онлайн власник транспортного засобу проходить процедуру ідентифікації та автентифікації за допомогою мережі Інтернет із накладенням кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП).

Після ідентифікації та автентифікації власник транспортного засобу зазначає регіон, в якому зареєстрований транспортний засіб, та напис, який бажає нанести на номерний знак. Якщо замовлений напис не повторюється у зазначеному регіоні, власникові транспортного засобу надається доступ для переходу до заповнення заяви про забезпечення виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків в електронній формі, в якій замовник заповнює зазначені в ній поля. Заповнену заяву про виготовлення комплекту індивідуальних номерних знаків в електронній формі замовник підписує шляхом накладення КЕП.

Уповноважена особа ГСЦ МВС упродовж двох робочих днів перевіряє відомості про транспортний засіб та його власника за реєстрами і базами даних МВС та замовлений напис на відповідність встановленим вимогам.

На індивідуальному номерному знакові забороняється одночасне використання літер української і латинської абеток, за винятком літер, що збігаються за написом. На індивідуальні номерні знаки також забороняється наносити: написи дискримінаційного характеру; написи ненормативного походження; символіку, абревіатури або скорочені назви установ, організацій, підприємств без їх письмової згоди; знак (торговельну марку) фізичної чи юридичної особи, що належить іншій фізичній або юридичній особі, без їх письмової згоди; графічний елемент дискримінаційного характеру; графічний елемент, що схожий за накресленням із літерами чи цифрами.

Після перевірки відомостей, власник транспортного засобу підписує макет індивідуального номерного знака шляхом накладення КЕП, сплачує вартість комплекту індивідуальних номерних знаків і послуги ГСЦ МВС. Власник транспортного засобу може сплатити вартість комплекту індивідуальних номерних знаків та послуг ГСЦ МВС через мережу Інтернет із використанням електронних платіжних систем, що дають можливість сформувати платіжний документ.

Після підписання власником транспортного засобу макета індивідуального номерного знака та здійснення оплати електронна заява засобами електронного зв’язку надходить до спеціальної підсистеми Єдиного державного реєстру транспортних засобів, в якій реєструються дата і час отримання відповідних замовлень, факт узгодження макета, інші дані з використанням електронної позначки часу.

Виготовляються індивідуальні номерні знаки протягом строку до одного місяця. Отримання індивідуальних номерних знаків здійснюється замовником або уповноваженою ним особою (у разі надання визначених чинним законодавством документів, що підтверджують її повноваження) в ГСЦ МВС.

Власник транспортного засобу впродовж десяти діб після отримання індивідуальних номерних знаків повинен перереєструвати транспортний засіб у ТСЦ МВС, при цьому свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу підлягає заміні, а в графу "Особливі відмітки" нового свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу вноситься інформація про індивідуальний номерний знак.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси