Можливість тимчасової зміни виборчої дільниці передбачено Законом України "Про Державний реєстр виборців". Зокрема, ч. .3 ст. 7 цього Закону встановлено, що за мотивованим зверненням виборця, тимчасово, – на період проведення виборів, може бути змінено місце його голосування (виборча дільниця) без зміни його виборчої адреси.

Переліку мотивованих підстав тимчасової зміни виборчої дільниці законодавством не визначено, проте на практиці до них відносять: відрядження, вибуття у зв'язку з роботою, навчанням, лікуванням або фактичне проживання в іншому (ніж зареєстроване місце проживання) населеному пункті (державі). Зазначені у зверненні факти необхідно підтвердити відповідними доказами (наприклад, копією договору оренди, довідкою з місця роботи, навчання, лікування тощо).

Для початку є можливість перевірити наявну про себе інформацію у державному реєстрі виборців за посиланням: https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:2:17133586761000. У подальшому відомості про зміну місця голосування до Реєстру не включаються, тому у ньому і надалі буде вказано виборчу дільницю за зареєстрованим місцем проживання, що відповідає і нормі ст. 7 зазначеного Закону, оскільки виборча адреса не змінюється.

Сформоване звернення слід подати до органу ведення Реєстру за місцем розташування "бажаної" виборчої дільниці не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування на виборах чи референдумі. Перелік та адреси відповідних органів можна знайти на сайті державного реєстру виборців, перейшовши за посиланням: https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_organ_ved&prejim=3&pmn_id=105. Таким чином, для зміни виборчої дільниці та голосування на президентських виборах 2019 року заяву можна подати до 26 березня 2019 року.

У разі тимчасової зміни місця голосування виборцеві видається посвідчення встановленої ЦВК форми. Разом з посвідченням громадянин отримує відкріпний талон, у якому вказані його прізвище, ім`я та по-батькові і номер виборчої дільниці.

Варто пам`ятати, що відкріпний талон підтверджує право на голосування одноразово, тому у разі проведення 2-го туру виборів подавати заяву доведеться повторно.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси