При завершенні судового розгляду при винесенні рішення судді інколи допускають описки або арифметичні помилки, що утруднюють, а інколи й унеможливлюють його виконання.

Нормами процесуального законодавства України передбачена можливість виправити допущені у судовому рішенні описки та помилки. Виправлення може бути здійснене з власної ініціативи суду або за заявою особи, що брала участь у справі. При цьому, суд може виправити лише ті арифметичні помилки та описки, яких він сам припустився.

Згідно п. 19 постанови Пленуму Верховного суду України від 18 грудня 2009 року
№ 14 "Про судове рішення у цивільній справі" вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Заява про внесення виправлень розглядається протягом десяти днів після її надходження. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.

Сплата судового збору за подання заяви про виправлення описки чи арифметичної помилки Законом України "Про судовий збір" не передбачена.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси