Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, якщо лікар-ФОП отримав ліцензію МОЗ України на надання медичних послуг, то він є таким самим лікуючим лікарем, як і лікарі, що працюють у державних та недержавних  закладах охорони здоров’я, і, відповідно, має ті ж самі права, зокрема оформляти листки непрацездатності.

Це підтверджується пунктом 1.4.5. Наказу МОЗ України від 13 листопада 2001 року № 455 (згідно зі змінами від 06 грудня 2011 року), відповідно до якого право видачі листків непрацездатності надається, зокрема, "лікуючим лікарям закладів охорони здоров’я незалежно від форми власності та лікарям, що провадять господарську діяльність з медичної практики як фізичні особи-підприємці".

Безпосередньо лікуючий лікар може видавати листок непрацездатності на строк до
5 календарних днів з наступним продовженням його, залежно від тяжкості захворювання, до 10 календарних днів. Це стосується і лікаря, який веде приватну практику як ФОП, і того, який працює у комунальному закладі, і лікаря з акредитованої приватної клініки.

Подальше продовження строку дії листка непрацездатності можливе лише лікуючим лікарем спільно з завідувачем відділення, а надалі – лікарською консультативною комісією (ЛКК), яка призначається керівником лікувально-профілактичного закладу. Відповідно, лікар-ФОП самостійно може продовжити дію лікарняного максимум до 10 днів, однак він може домовитися про співпрацю із закладом охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу, де є профільні відділення і можливість сформувати ЛКК.

В повідомленні також наголошується, що для виписування листків непрацездатності державна акредитація для лікарів-ФОПів не є необхідною. Державна акредитація є добровільною і передбачена для закладів охорони здоров’я, якими ФОПи не є.

Лікарі-ФОПи мають право на отримання бланків листків непрацездатності. Для цього вони повинні звернутись до структурних підрозділів (департаментів, управлінь) з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської державних адміністрацій з заявкою на отримання бланків листків непрацездатності. Саме ці органи відповідальні за розподіл бланків листків непрацездатності відповідно до Наказу МОЗ України "Про організацію контролю за цільовим використанням коштів державного бюджету" від 12 квітня 2016 року № 345. Поряд з тим, лікарі-ФОПи мають відшкодувати вартість бланків до Державного бюджету України, що на сьогодні становить 0,48 грн за 1 бланк.

З метою врегулювати питання отримання бланків листків непрацездатності надавачами медичних послуг приватної форми власності МОЗ України надіслав відповідний Лист від 10 серпня 2018 року № 19.1-09-1231/21168 керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Разом з тим, до кінця року видача листків непрацездатності має бути переведена в електронну форму і буде здійснюватись через електронну систему охорони здоров’я. Лікарі-ФОПи матимуть таку можливість на рівні із закладами охорони здоров’я.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси