19 квітня 2019 року повернувся з підписом Президента Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" (далі – Закон), який був прийнятий 22 листопада 2018 року.

У зв’язку з підписанням цього Закону суттєвих змін зазнає низка нормативно-правових актів.

Відтак, замість узагальнюючого поняття "злочин" Законом введено поняття "кримінального правопорушення", яке поділяється на "кримінальні проступки" і "злочини". Кримінальним проступком визнаватиметься передбачене Кримінальним кодексом України діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого визначене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

Злочини, в свою чергу, поділятимуться на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі. Нетяжким злочином визнаватиметься передбачене КК України діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п’яти років. Тяжким злочином визначено передбачене КК України діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого може бути застосоване основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років. Особливо тяжким злочином визнаватиметься передбачене Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого санкція відповідної статті визначає основне покарання у виді штрафу в розмірі понад двадцять п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі. Ступінь тяжкості злочину, за вчинення якого передбачене одночасно основне покарання у виді штрафу та позбавлення волі, визначатиметься виходячи зі строку покарання у виді позбавлення волі, передбаченого за відповідний злочин.

Законом також передбачено зміни до процесуального порядку. Відтак, досудове розслідування кримінальних проступків в межах визначеної компетенції у формі дізнання у скорочені терміни повинно здійснюватись дізнавачами – службовими особами підрозділу дізнання органу Національної поліції, органу безпеки, органу, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, органу Державного бюро розслідувань, уповноваженими особами іншого підрозділу зазначених органів. Таким чином, запровадження інституту кримінальних проступків пришвидшить і суттєво спростить роботу органів розслідування, а також розгляд таких справ у суді.

Зазначений вище Закон набере чинності 01 січня 2020 року.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси