Постановою Нацбанку від 18 квітня 2019 року № 60 затверджено "Положення про порядок надання банками інформації про відкриття/закриття рахунків фізичних осіб, унесених до Єдиного реєстру боржників, до органів державної виконавчої служби або приватних виконавців" (далі – Положення), яке набрало чинності наступного дня – 19 квітня 2019 року.

У зв’язку з цим, відтепер на банківські установи покладено обов’язок у день відкриття або закриття рахунків фізичним особам перевіряти наявність інформації про внесення відомостей про цих фізичних осіб до Єдиного реєстру боржників. Перевірка наявності інформації про фізичних осіб здійснюється шляхом формування запиту до Єдиного реєстру боржників в електронному вигляді. На кожний такий запит банк отримує квитанцію-відповідь про наявність/відсутність відповідної інформації в Єдиному реєстрі боржників.

У разі наявності в реєстрі інформації про фізичну особу-боржника банк повинен надіслати органу державної виконавчої служби або приватному виконавцю повідомлення про відкриття/закриття рахунку такою особою. Повідомлення в паперовому вигляді до запровадження електронного сервісу інформаційної взаємодії за підписом уповноваженої особи банку надається виконавцю під підпис або надсилається поштою з повідомленням про вручення не пізніше робочого дня, наступного за днем відкриття/закриття рахунку. Інформаційна взаємодія в електронному вигляді щодо інформування виконавця забезпечується згідно з регламентом інформаційної взаємодії, що розроблений адміністратором автоматизованої системи виконавчого провадження відповідно до Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження, затвердженого наказом Мін'юсту від 05 серпня 2016 року № 2432/5. Форма повідомлення, яке банк надсилає виконавцю, наведена в додатку до Положення.

Відомості про всі відправлені банком повідомлення та підтвердження про їх отримання зберігаються у справі з юридичного оформлення рахунку фізичної особи-боржника.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси