Вже більше місяця в Україні діє програма "Доступні ліки": лікарські засоби на безоплатній або частково платній основі видаються за електронним рецептом.

На початковому етапі в рамках програми видаються ліки від серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми. Розпорядником коштів програми є Національна служба здоров`я України (НСЗУ), а отримати ліки можна в аптеках, що уклали договір зі Службою.

Отож, як пацієнту отримати електронний рецепт? Для початку слід подати декларацію про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу. У разі необхідності відповідний сімейний лікар, терапевт або педіатр виписує електронний рецепт у Медичній інформаційній системі, який автоматично реєструється центральною системою eHealth. Електронний рецепт містить інформацію про діючу речовину лікарського засобу, дозування, кількість доз і т.п. Зазначені відомості дають пацієнтові можливість на свій вибір безоплатно отримати ліки за рахунок бюджетного забезпечення або ж отримати ліки, за які потрібно буде доплатити.

Після фіксування електронного рецепта у системі на мобільний телефон особи прийде SMS з його унікальним номером та кодом підтвердження. Отриманий номер рецепта слід назвати працівникові аптеки, що бере участь в програмі "Доступні ліки". Якщо лікарські засоби є в аптеці і підходять особі – вона називає код підтвердження з SMS та отримує їх.

Факт видачі ліків фіксується провізором в Аптечній інформаційній системі та автоматично передається до eHealth, а грошові кошти за видані лікарські засоби компенсуються аптекам від НСЗУ.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси