16 травня 2019 року в газеті "Голос України" опубліковано Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" від 25 квітня 2019 року
№ 2704-VIII. Цей закон набере чинності через 2 місяці від дня його опублікування (за винятком окремих положень).

Закон прийнято з метою утвердження і застосування української мови як мови спілкування органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері публічного життя суспільства та його дія не поширюється на мову релігійних обрядів і сферу приватного спілкування.

Зокрема, Законом встановлено: єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова, а кожний громадянин України зобов'язаний володіти нею як мовою свого громадянства. Рівні і вимоги до відповідних рівнів володіння державною мовою, що визначені Законом, встановлює Національна комісія зі стандартів державної мови.

Володіти і застосовувати під час виконання службових/посадових обов`язків українську мову зобов`язані:

  • вищі посадові особи держави, народні депутати;
  • державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування;
  • голови місцевих державних адміністрацій, їх перші заступники та заступники;
  • службовці Національного банку України;
  • особи начальницького (середнього і вищого) складу Національної поліції, інших правоохоронних та розвідувальних органів, посадові особи інших органів, яким присвоюються спеціальні звання;
  • особи рядового, сержантського і старшинського складу Національної поліції, інших правоохоронних, розвідувальних органів, інших органів, яким присвоюються спеціальні звання;
  • прокурори;
  • судді, які обрані чи призначені відповідно до Конституції України та здійснюють правосуддя на професійній основі, члени та дисциплінарні інспектори Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, члени Вищої ради правосуддя та інші посадові та службові особи.

Розділ V Закону визначає статус державної мови у публічних сферах, зокрема у сферах трудових відносин, освіти, науки, культури, телебачення і радіомовлення, друкованих засобів масової інформації, книговидання та книгорозповсюдження, користувацьких інтерфейсів комп’ютерних програм та веб-сайтів, у сферах інформації для загального ознайомлення, публічних заходів, обслуговування споживачів, в технічній та проектній документації, у сферах реклами, охорони здоров'я, спорту, телекомунікацій та поштового зв'язку, транспорту, діловодства, документообігу, листування і звітності громадських об’єднань, політичних партій та інших юридичних осіб, у зверненнях до громадських об’єднань, політичних партій та інших юридичних осіб.

Захист державної мови здійснюється відповідно до Розділу VIII Закону, який визначає суб'єктів та способи такого захисту, порядок накладення штрафів за порушення вимог Закону про застосування державної мови.

Ознайомитись із положеннями Закону відтепер можна також за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси