30 травня 2019 року Верховна рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування", що підтвердило право на оплачувану відпустку особам, які усиновили як новонароджених дітей, так і дітей віком від двох місяців.

Цей Закон було прийнято з метою приведення Кодексу Законів про Працю України та Закону України "Про відпустки" у відповідність до вимог Сімейного кодексу щодо усиновлення дітей віком від двох місяців і сприятиме забезпеченню рівних прав на отримання одноразової оплачуваної відпустки у зв'язку з усиновленням дитини для усіх усиновлювачів.

Згідно внесених змін до статті 182 КЗпП України відтепер працівникам, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв'язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини. Така відпустка надається за умови, що заява про надання відпустки надійшла не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини. У разі усиновлення дитини (дітей) подружжям зазначені відпустки надаються одному з подружжя на їх розсуд.

Нагадуємо, що раніше таке право мали лише особи, які усиновили дитину старше трьох років.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси