У Віснику Державної Фіскальної служби України надано роз'яснення щодо питання нарахування і сплати транспортного податку у разі викрадення автомобіля.

Відтак, починаючи від дня викрадення авто, у платника податку фактично відсутній об`єкт оподаткування, щодо якого і нараховується транспортний податок. При цьому, його право власності юридично не припинено, а лише порушено шляхом незаконного вилучення автомобіля із володіння власника, якого, таким чином, позбавлено можливості реалізації усіх правомочностей належного права власності.

Отож, у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується:

  • з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося незаконне заволодіння легковим автомобілем;
  • за наявності документів, що підтверджують внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданих уповноваженим державним органом (наприклад, витягу з ЄРДР).

Таким чином логічно виникає запитання: як сплачується транспортний податок після повернення авто?

Оформлення дій із повернення легкового автомобіля власникові (законному володільцеві) здійснюється у формі постанови слідчого, прокурора або рішення суду, яке платник зобов'язаний надати до контролюючого органу протягом 10 днів з моменту його отримання. Після повернення автомобіля обов`язок платника зі сплати транспортного податку поновлюється з місяця, в якому легковий автомобіль було повернуто відповідно до рішення зазначених вище уповноважених осіб.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси