Слід розглянути два випадки, які можуть мати місце щодо цього питання.

Більше половини мешканців Вашого будинку вже встановили автономне забезпечення названих послуг.

Відповідно до п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги», власники квартир та нежитлових приміщень мають право за власним рішенням встановити систему індивідуального опалення в квартирах в тих будинках, у яких не менше половини квартир вже були відключені від мереж централізованого теплопостачання.

Менше половини мешканців Вашого будинку встановили автономне опалення і постачання гарячої води.

В такому разі застосовуються положення наказу Міністерства ЖКГ від
22 листопада 2005 року № 4, яким передбачено відключення від централізованого теплопостачання всього будинку, а не окремих квартир чи приміщень.

Реалізація права на відключення здійснюється у такі етапи:

  1. Проводяться загальні збори співвласників будинку, на голосування яких виноситься питання про перехід будинку від централізованого до автономного опалення і постачання гарячої води.
  2. Більшість мешканців (співвласників) будинку мають проголосувати за такий перехід; при цьому, у разі наявності ОСББ необхідна кількість голосів становить 50% + 1 голос, а в разі управління багатоквартирним будинком управителем – 75% + 1 голос. Результат голосування оформлюється протоколом ОСББ або управителя, відповідно.
  3. Голові ОСББ (керівнику управителя) делегують повноваження представляти інтереси мешканців і підписувати потрібні для відключення документи.
  4. Уповноважена особа складає заяву, яка передається в організацію централізованого теплопостачання і до спеціального підрозділу органу місцевого самоврядування з проханням провести відключення від відповідних послуг усього будинку. У заяві зазначаються причини відключення від централізованого надання відповідних послуг з долученням копії протоколу зборів співвласників будинку.

Крім того, для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг централізованого теплопостачання орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж.

Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності з нею.

Комісія приймає рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання, облаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації протягом
1 місяця. При цьому обов’язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання населеного пункту або окремого мікрорайону.

У разі позитивного рішення комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відключення від існуючих мереж.

За відсутності технічної можливості здійснити відключення, а також у разі відмови від відключення співвласників багатоквартирного будинку, комісія приймає рішення про відмову в наданні дозволу на відключення.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси