27 червня 2019 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконні дії стосовно державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу, наругу над місцем поховання захисника суверенітету та територіальної цілісності України та деяких інших осіб".

Відтак, статтю 1861 КУпАП "Незаконні дії щодо державних нагород" викладено в новій редакції, відповідно до якої відповідальність встановлено за купівлю, продаж, обмін чи іншу оплатну передачу ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання, нагрудного знака лауреата державної премії, президентської відзнаки, орденської стрічки, стрічки медалей на планках або без таких, а так само їх привласнення або носіння особою, яка не має на те права, чи незаконне зберігання. Адміністративне стягнення за такі дії передбачено у виді попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією відповідних предметів або без такої.

Незаконне виготовлення зазначених вище державних нагород з метою збуту або носіння такої незаконно виготовленої державної нагороди особою, яка не має на це права, або збут таких підроблених державних нагород, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією відповідних предметів або без такої.

У разі вчинення дій, передбачених частинами першою або другою статті 1861 КУпАП, особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, – розмір штрафу становитиме від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією відповідного ордена, медалі, нагрудного знака до почесного звання, нагрудного знака лауреата державної премії, президентської відзнаки, орденської стрічки, стрічки медалей на планках або без таких.

КУпАП також доповнено новою статтею 1868 "Незаконне носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців", яка встановлює, що носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, особами, які не мають на це права, – тягне за собою попередження або накладення штрафу від ста п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією відповідної форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України. Посилену відповідальність встановлено частиною 2 цієї статті у разі вчинення цих дій особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення.

Окрім того, в новій редакції викладено частину 2 статті 297 КК України "Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого": кримінально караними діяннями відтепер є також "осквернення або руйнування братської могили осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації або іншої держави, визнаної Верховною Радою України агресором, учасників Революції Гідності, борців за незалежність України у XX столітті".

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси