21 червня 2019 року у Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства інфраструктури України "Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні" від 03.06.2019 року № 413 (далі – Наказ № 413).

 

Цим наказом внесено зміни до форми товарно-транспортної накладної, яку відтепер дозволено складати як в письмовій, так і в електронній формі (далі – е-ТТН). Така накладна підписується з використанням електронного цифрового підпису водія та/або експедитора, відповідальних осіб відправника та одержувача вантажу. Крім того, у разі оформлення е-ТТН, варто додати також інші документи в електронній формі.

Відтак, під час використання е-ТТН відправник роздруковує, підписує та надає водієві (експедитору) в 1 примірнику паперову копію е-ТТН для її пред`явлення уповноваженим особам державних органів, що здійснюють контроль в сфері автомобільного транспорту, зокрема Національної поліції України. На такій паперовій копії водій (експедитор) ставить свій підпис про прийняття вантажу для перевезення.

Наказом № 413 сторонам угоди також надано право на внесення до товарно-транспортної накладної будь-якої іншої інформації, що прямо не передбачена формою цього документа, проте є необхідною для зазначення у накладній за погодженням між сторонами.

Якщо у товарно-транспортній накладній немає можливості зазначити відомості про товар, сторона має право додати до неї інший документ з описом товару у довільній формі та з обов`язковим зазначенням у ньому відомостей про вантаж згідно пунктів 1-10 ТТН. В такому випадку у тексті ТТН слід вказати інформацію про додання документу про вантаж як товарного розділу накладної, без якого таку накладну слід вважати недійсною та заборонено використовувати для розрахунків.

Використання е-ТТН можливе починаючи з дня набрання чинності Наказом № 413, яке відбудеться після його офіційного опублікування.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси