Актуальні способи захисту прав споживача в сфері оплати комунальних послуг викладено у роз'ясненні Міністерства юстиції України від 04 липня 2019 року на його офіційному веб-cайті. Так, для захисту свого порушеного права варто скористатися положеннями постанови Кабміну від 26 червня 2019 року № 560 "Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг".

Як ми вже писали у статті під назвою "Встановлено граничні тарифи на житлово-комунальні послуги для населення міст обласного значення та м. Києва", зазначеною постановою в Україні введено розміри "граничної ціни" на комунальні послуги для населення міст обласного значення та міста Києва з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води на опалювальний період 2019/2020 років.

Отож, для перевірки правильності нарахування оплати за комунальні послуги на веб-сайті Міністерства юстиції України введено сервіс "ОНЛАЙН КАЛЬКУЛЯТОР ПОСЛУГ". Скористатись можливостями сервісу можна ввівши у визначених полях площу і тариф на оплату послуг, що встановлені у вашому місті, а також зазначивши відомості про наявність лічильника/рушникосушильника.

Якщо ж тарифи на комунальні послуги не перераховані на виконання вказаної вище постанови, споживач має право повідомити про таке порушення на урядову гарячу лінію, а також подати письмові звернення про усунення порушень до місцевих рад. Повідомлення про бездіяльність посадових осіб місцевого самоврядування щодо нездійснення перерахунку та/або невиконання поданого звернення у роз`ясненні рекомендовано відправити на офіційну адресу Кабінету Міністрів України.

Зі зразками документів про перерахунок тарифів на комунальні послуги можна ознайомитись тут: https://minjust.gov.ua/news/info/zrazki-dokumentiv-schodo-pererahunku-tsini-na-opalennya, а скористатись послугами сервісу "ОНЛАЙН КАЛЬКУЛЯТОР ПОСЛУГ" можна за посиланням: https://minjust.gov.ua/pages/calc-service.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси