Відповідну Постанову за № 640 Кабмін прийняв 10 липня 2019 року з метою забезпечення реалізації положень Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті" щодо соціального захисту зазначених осіб.

Відтак, статус учасника бойових дій надається особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті у складі:

  • Української повстанської армії;
  • Української повстанчої армії отамана Тараса Боровця (Бульби) "Поліська Січ";
  • Української народної революційної армії (УНРА);
  • Організації народної оборони "Карпатська Січ";
  • Української військової організації (УВО);
  • збройних підрозділів Організації українських націоналістів.

Для отримання статусу учасника бойових дій особа звертається до комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореної Міноборони, за місцем реєстрації або проживання із заявою в довільній формі, в якій зазначається період перебування особи у складі відповідних організацій, структур та формувань та копією документа, що посвідчує особу.

Підставою для надання особі статусу учасника бойових дій є наявність в неї хоча б одного з таких матеріалів:

  • документів про нагороди та військові ступені, грамот, відзнак відповідного періоду учасників боротьби за незалежність України;
  • фотографій (оригіналів), матеріалів періодичних друкованих видань за відповідний період, які містять інформацію про участь особи у складі вищевказаних організацій, структур та формувань;
  • архівних матеріалів чи інших документів відповідного періоду із зазначенням прізвища, імені, по-батькові особи, на підставі яких можна зробити достовірний висновок про належність особи до вищевказаних організацій, структур та формувань. При цьому, зазначені архівні матеріали та інші документи, повинні бути завірені підписом керівника чи уповноваженої особи установи, яка видала документ, і скріплені печаткою такої установи.

Разом з тим, за відсутності в особи з незалежних від неї причин необхідних документів, які підтверджують її право на отримання статусу учасника бойових дій, дозволяється також брати до уваги завірені в установленому законодавством порядку показання свідків (не менше двох), які в період, що потребує підтвердження, разом із такою особою брали участь у збройній боротьбі у складі відповідних організацій, структур та формувань, та отримали статус учасника бойових дій за такий період.

Рішення щодо надання статусу учасника бойових дій або відмови в наданні такого статусу приймається комісією в місячний строк із дня надходження заяви та відповідних документів. У разі прийняття рішення про надання статусу учасника бойових дій не пізніше ніж через три робочі дні комісія письмово інформує про це особу. У такому випадку особі видається посвідчення учасника бойових дій і відповідний нагрудний знак.

За відсутності підстав для надання статусу учасника бойових дій комісія протягом п’яти робочих днів повертає особі документи разом з обґрунтованою письмовою відповіддю, що містить роз’яснення причин відмови. При цьому, особа має право повторно звернутися з цього приводу до комісії.

Окрім того, особа має право звернутися до суду у визначеному законом порядку стосовно встановлення факту участі в бойових діях.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси