До вказаного порядку Урядом внесено зміни Постановою за № 603 від 10 липня 2019 року.

Відтак, починаючи з дня набрання Постановою чинності громадяни України, які бажають усиновити дитину, повинні звернутися із заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Окрім того, громадяни України, які бажають усиновити дитину, будуть проходити курс підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за програмою, затвердженою Мінсоцполітики, крім випадків, коли заявники є родичами дитини, її опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями.

Заяву повинно бути написано в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчено ним. У заяві зазначаються:

 • адреса проживання заявника (за наявності кількох місць проживання – адреса кожного з них);
 • дані паспорта громадянина України;
 • номер телефону та електронна адреса. У разі, коли один із подружжя не може особисто з’явитися до служби у справах дітей для написання заяви, його заяву, засвідчену нотаріально, може подати дружина (чоловік).

Разом із заявою подаються такі документи:

 • копія паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;
 • довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС. У разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід;
 • копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
 • висновок про стан здоров’я кожного заявника;
 • засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним із подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;
 • довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;
 • копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
 • довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з рекомендаціями щодо кількості, віку та стану здоров’я дітей, яких може усиновити заявник, за формою, затвердженою Мінсоцполітики, крім випадків, коли заявники є родичами дитини, її опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями, як уже було зазначено вище.

Заява вважається поданою, якщо до неї додані всі вищевказані документи. Витребування у заявників інших документів не допускається. Про взяття особи на облік кандидатів в усиновлювачі її повідомляють протягом семи робочих днів.

Усиновлення ж дитини, яка є громадянином України, іноземцями буде провадитися, якщо були вичерпані всі можливості для усиновлення такої дитини громадянами України, передання під опіку, піклування чи виховання в сім’ї громадян України.

Постанова № 603 набуде чинності через три місяці з дня її опублікування, а саме
20 жовтня 2019 року.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси