У зв'язку із запровадженням IBAN з 05 серпня 2019 року Національний банк України повідомив про розробку проекту Правил використання QR-коду для здійснення переказу коштів.

 

Правилами визначаються єдині засади використання QR-коду учасниками безготівкових розрахунків для здійснення переказу коштів та вимоги до реквізитів QR-коду, що сприятиме зручності безготівкових розрахунків, спрощенню сплати рахунків та обміну платіжними реквізитами.

Отримати QR-код до свого рахунку можна трьома різними способами: надрукований на папері безпосередньо у банку – його можна використовувати як додаток до договору; за допомогою інтернет-банкінгу – код формується автоматично; самостійно сформувати код, ввівши відповідні реквізити до генератору QR-кодів.

Використання QR-коду забезпечить можливість зручного заповнення платіжних реквізитів клієнтами банків для:

  • оплати товарів та послуг, зокрема комунальних (С2В та С2G);
  • здійснення переказу коштів зі свого рахунку на рахунок іншої фізичної особи (С2С).

Як приклад використання QR-коду є оплата послуг постачальників комунальних послуг. Наприклад, надавач послуг виставляє споживачу рахунок за послуги, який надсилається в паперовому або електронному вигляді і містить реквізити надавача послуг (отримувача платежу), реквізити споживача (ініціатора), суму, призначення платежу, QR-код. Користувач оплачує виставлений рахунок одним із способів:

  • сканує QR-код смартфоном і здійснює безготівковий переказ;
  • іде до банку, в якому у нього відкритий рахунок, працівник банку сканує QR-код, споживач ініціює безготівковий переказ зі свого рахунку на рахунок надавача послуг;
  • іде до будь-якого банку, працівник банку сканує QR-код, споживач вносить готівку до каси, ініціює переказ на рахунок надавача послуг.

У такий спосіб QR-код сьогодні застосовується у багатьох країнах Європейського Союзу, де клієнти банків мають можливість оплати товарів та послуг за допомогою QR-коду в один дотик, використовуючи мобільний додаток на смартфоні.

Національний банк розіслав проект Правил банкам і небанківським установам для ознайомлення та очікував від них коментарі та пропозиції до 15 серпня 2019 року.

У продовження нашої статті під назвою "IBAN: ласкаво просимо до України!" нагадаємо, що головними перевагами запровадження IBAN є:

  • швидке здійснення переказів та отримання коштів;
  • гармонізація банківських переказів між Україною та країнами ЄС;
  • можливість застосовувати QR-коди в майбутньому;
  • уникнення помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах;
  • зручна ідентифікація платника та отримувача коштів, а також банку України, що їх обслуговує.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси