Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наказом № 87 від 26 березня 2019 року на заміну будівельних норм ДБН В.2.2-15-2005 затвердило нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків – ДБН В.2.2-15:2019, – зміст яких опубліковано у випуску № 8 Інформаційного бюлетеня Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Нові норми щодо будівництва, капітального ремонту, реконструкції і технічного переоснащення житла вступають в дію першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня їх опублікування, тобто 1 грудня 2019 року.

Із введенням в дію ДБН В.2.2-15:2019 запроваджуються зокрема такі зміни та нововведення.

Відтепер дозволяється об’єднувати кухню із загальною кімнатою (вітальнею) за умови їх обладнання електроплитою та примусовою витяжною вентиляцією, а також змінено верхню і нижню межу площ квартир відповідно до кількості кімнат. Так, наприклад, якщо раніше відповідно до ДБН В.2.2-15-2005 для 2-кімнатної квартири верхня межа її площі визначалась на рівні 58 м2, а нижня – на рівні 48 м2, то відтепер верхня межа площі такої квартири визначатиметься на рівні 53 м2, а нижня – на рівні 44 м2.

Нові вимоги встановлені і щодо облаштування будинків ліфтами. Так, у нових нормах зазначається, що у житлових будинках з позначкою підлоги верхнього житлового поверху, яка перевищує на 8 м позначку підлоги першого поверху (тобто 3-й поверх і вище), рекомендується встановлювати пасажирські ліфти, а у разі перевищення на 12 м і більше (тобто 4-й поверх і вище) – їх встановлення буде обов’язковим, тоді як в ДБН В.2.2-15-2005 обов’язкове встановлення ліфтів передбачалось для будинків заввишки 5 і більше поверхів.

Нежитлові приміщення дозволяється розміщувати не лише на цокольному, першому та другому поверхах, як це було визначено попередніми будівельними нормами, а й на третьому поверсі. Більше того, при новому будівництві допускається розташування вбудованих і вбудовано-прибудованих приміщень громадського призначення вище третього поверху за умови виділення їх в окремий протипожежний відсік.

До переліку об’єктів, які заборонено розміщувати у житлових будинках, окрім тих, які були зазначені у ДБН В.2.2-15-2005, додано нові, зокрема не допускається розміщення у житлових будинках готелів, хостелів, виробничих приміщень (крім приміщень категорії В та Д згідно з вимогами ДБН В.2.2-40 для праці осіб з інвалідністю та людей літнього віку, у тому числі: пунктів видачі роботи додому, майстерень для складальних та декоративних робіт), зуботехнічних лабораторій, клініко-діагностичних та бактеріологічних лабораторій, диспансерів усіх типів, денних стаціонарних диспансерів та стаціонарів приватних клінік, травмпунктів, підстанцій швидкої та невідкланої допомоги, дерматовенеричних, психіатричних, інфекційних та фтизіатричних кабінетів лікарського прийому, відділень (кабінетів) магніторезонансної томографії. Також забороняється розміщення рентгенівських кабінетів та приміщень з лікувальною та діагностичною апаратурою і обладнанням, яка є джерелом іонізуючого випромінювання вище припустимого рівня, ветеринарних клінік та їх центрів, ветеринарно-консультаційних кабінетів.

Попередніми будівельними нормами було заборонено розміщення у житлових будинках підприємств громадського харчування з кількістю місць більше 50 (крім гуртожитку) і домових кухонь продуктивністю більше 500 обідів на день, тоді як нові будівельні норми дозволяють розташування вбудованих і вбудовано-добудованих підприємств харчування (закладів ресторанного господарства) з кількістю місць не більше 250 за умови відокремлення від житлової частини будинків протипожежними перегородками 1-го типу та протипожежним перекриттям 1-го типу. Ці підприємства харчування повинні мати територію, відокремлену від території будинку, мати окремі (як гостьові, так і технологічні) входи ззовні.

Нагадаємо, що з цими та іншими нововведеннями можна ознайомитись у випуску
№ 8 Інформаційного бюлетеня Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також на веб-сайті Мінрегіону.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси