5 вересня в Україні офіційно розпочав свою роботу Вищий антикорупційний суд, створення якого було вимогою західних партнерів та МВФ в рамках євроінтеграції України. Засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду, спеціальні вимоги до суддів та гарантії їх діяльності визначає Закон України "Про Вищий антикорупційний суд", який Верховна Рада України ухвалила минулого року.

На сьогодні кількісний склад суду становить 38 суддів, з них 27 суддів у суді першої інстанції та 11 суддів у суді апеляційної інстанції.

Новий судовий орган має вузьку спеціалізацію: Вищий антикорупційний суд як суд першої та апеляційної інстанцій розглядає кримінальні справи щодо корупційних злочинів, визначених в примітці статті 45, статтями 2062, 209, 211, 3661 Кримінального кодексу України, але за умови, що ці злочини вчинено особами, вказаними у п.1 ч.5 ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України і якщо розмір предмету злочину або завданої ним шкоди в п’ятсот і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на час вчинення злочину, що на сьогодні становить 960 500 грн і більше. Досудове розслідування у справах, які розглядатиме ВАС, здійснюють Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

З початком роботи ВАС 18 вересня 2019 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду", яким внесено зміни до Закону України "Про Вищий антикорупційний суд " та Кримінального процесуального кодексу України.

Відповідно до Закону від 18 вересня 2019 року з набранням чинності цим законом лише слідчі судді Вищого антикорупційного суду прийматимуть до розгляду клопотання та скарги у відповідних кримінальних провадженнях, а також клопотання та скарги, які надійшли до слідчих суддів судів загальної юрисдикції і не були розглянуті; обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру та про звільнення від кримінальної відповідальності подаватимуться до Вищого антикорупційного суду; апеляційні скарги у справах, що підсудні Вищому антикорупційному суду подаватимуться до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду; до Вищого антикорупційного суду будуть передані кримінальні провадження у разі, якщо судовий розгляд у судах першої та апеляційної інстанцій не закінчено. Законом також вирішено деякі інші питання щодо провадження у кримінальних справах, що підсудні Вищому антикорупційному суду.

Цей закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси