18 вересня 2019 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес". Цим Законом з Кримінального кодексу України виключено статтю 205, яка передбачала відповідальність за фіктивне підприємництво. Під фіктивним підприємництвом в Кримінальному кодексі України розуміли створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона.

Законом також підвищено розмір суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, за несплату яких настає кримінальна відповідальність відповідно до ст.212 Кримінального кодексу України "Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)". Так, відтепер під значним розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в три тисячі і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Для порівняння раніше значний розмір коштів становили суми податків, зборів і інших обов’язкових платежів, які в одну тисячу і більше разів перевищували неоподаткований мінімум доходів громадян. Відповідно, під великим розміром тепер визначено суму, що в п'ять тисяч і більше разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тоді як раніше великим розміром визначався розмір, що в три тисячі і більше разів перевищував неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів, інших обов'язкових платежів, які в сім тисяч і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а до внесення змін – в п’ять тисяч і більше разів перевищував установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Натомість Законом змінено санкції частин 1 і 2 статті 212 КК України, в результаті чого посилено кримінальну відповідальність.

У зв’язку з декриміналізацією діяння у вигляді фіктивного підприємництва, відповідні зміни внесено і до процесуального законодавства, оскільки слідчі органи, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, не розпочинатимуть досудове розслідування у зв’язку з вчиненням такого діяння, а всі провадження, які вже відкриті за ст. 205 КК України, підлягають закриттю на підставі п.4 ч.1 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу.

Дата набрання чинності Законом – 25 вересня 2019 року.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси