02 жовтня 2019 року Верховна рада ухвалила Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підстав передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду та щодо строків повернення адміністративних справ". Метою прийняття цього закону є визначення підстав та впровадження обмежень для передачі справ судом, який розглядає справу в касаційному порядку, на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Отож, закон передбачає, що справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції. При цьому, із вказаного правила існують виключення, за наявності яких справа не підлягатиме передачі, зокрема коли:

  • учасник справи, який оскаржує судове рішення, при розгляді справи в судах першої чи апеляційної інстанції не заявляв про порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції;
  • учасник справи, який оскаржує судове рішення, не обґрунтував порушення судом правил предметної чи суб'єктної юрисдикції наявністю судових рішень Верховного Суду у складі колегії суддів (палати, об'єднаної палати) іншого касаційного суду у справі з подібною підставою та предметом позову у подібних правовідносинах;
  • Велика Палата Верховного Суду вже викладала у своїй постанові висновок щодо питання предметної чи суб'єктної юрисдикції спору у подібних правовідносинах.

Такі зміни внесено до Господарського процесуального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та Кодексу адміністративного судочинства України з метою однакового застосування цієї норми у судах усіх юрисдикції.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси