У 2019 році українці набувають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та за наявності страхового стажу не менше 26 років. Проте трапляються випадки, коли до необхідної тривалості страхового стажу не вистачає кілька місяців чи рік. Який вихід з такої ситуації? Один з можливих варіантів – докупити страховий стаж шляхом укладення договору добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.

Згідно такого договору можна купити необхідний стаж, здійснивши одноразовий платіж за весь період або ж сплачуючи внески протягом не менше як одного року і таким чином поступово набуваючи необхідний страховий стаж. Для укладення Договору слід звернутися до органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації (проживання).

Варто відзначити, що при одноразовій сплаті сума розраховується з врахуванням встановленого коефіцієнта, а при здійсненні щомісячної оплати коефіцієнт не застосовується. Наприклад, якщо до потрібного страхового стажу не вистачає 12 місяців, особа може:

  • укласти вказаний договір на 1 рік та сплачувати розмір єдиного соціального внеску щомісяця (що станом на сьогодні становить 918,06 грн.);
  • одноразово сплатити суму страхових внесків, що становить: розмір єдиного соціального внеску помножений на встановлений коефіцієнт (2) та на відповідну кількість місяців (11).

Типові форми документів доступні для ознайомлення та завантаження за посиланнями:

заява – https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/64/f442949n1182.doc

договір на щомісячну оплату – https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/64/f442949n1183.doc

договір на одноразову сплату – https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/64/f442949n1184.doc

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси