25 вересня 2019 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури", яким внесено цілу низку змін до Закону України "Про прокуратуру". Окремі нововведення наведено нижче.

Відповідно до опублікованих змін створюється така структура органів прокуратури: Офіс Генерального прокурора (замість Генеральної прокуратури), обласні (замість регіональних прокуратур) та окружні прокуратури (замість місцевих прокуратур), а також Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Військові прокуратури ліквідовуються, а натомість Генеральному прокуророві надано право в разі потреби утворювати спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу Генерального прокурора, на правах обласних прокуратур, на правах підрозділу обласної прокуратури, на правах окружних прокуратур, або ж на правах підрозділу окружної прокуратури.

В доповнення до положення, що загальна чисельність працівників органів прокуратури становить не більше 15 000 осіб, встановлено граничну чисельність прокурорів, що становить не більше 10 000 осіб.

Окрім того, Законом визначаються оновлені вимоги до кандидата на посаду прокурора. Так, прокурором окружної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше двох років та володіє державною мовою. Прокурором обласної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше трьох років та володіє державною мовою. Прокурором Офісу Генерального прокурора може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше п’яти років та володіє державною мовою. Примітно, що прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури може бути призначена особа, яка має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше п’яти років та володіє державною мовою без вимоги до громадянства України.

Очолити органи прокуратури на посаді Генерального прокурора відтепер може громадянин України, який має вищу юридичну освіту та стаж роботи в галузі права не менше десяти років. Для порівняння раніше – що мав вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п’яти років. Інші вимоги залишено без змін.

На підставі Закону визнано такою, що втратила чинність Постанову Верховної Ради України від 06 листопада 1991 року "Про затвердження Положення про класні чини працівників органів прокуратури України".

Законом також визначено перехідні заходи, які будуть вжиті для реформування органів прокуратури протягом відповідних періодів.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси