З 19 жовтня згідно постанови Кабміну № 320 від 3 квітня 2019 року вступили в дію зміни до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами та Порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв.

Відповідно до оновленого порядку заклади, що мають ліцензію на надання освітніх послуг з метою підготовки водіїв, комплектують окремі групи слухачів чисельністю не більше 30 осіб, а також можуть готувати водіїв в індивідуальному порядку. Після проведення комплектації заклад зобов’язаний зареєструвати до початку занять списки груп або особу, яка проходить підготовку в індивідуальному порядку, в територіальному сервісному центрі МВС за місцезнаходженням закладу. Реєстрація проводиться шляхом внесення закладом в електронній формі відомостей про цих осіб до Єдиного державного реєстру МВС.

Необхідною умовою допуску до керування транспортними засобами, як і раніше, є проходження медичного огляду, що підтверджується медичною довідкою встановленого зразка, дійсною на дату подання до територіального сервісного центру МВС.

Отож особа, яка бажає отримати посвідчення водія, подає до територіального сервісного центру МВС незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування документи, визначені п.21 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами. Працівник територіального сервісного центру МВС перевіряє відомості про особу, яка подала зазначені документи, за Єдиним державним реєстром МВС, Єдиним державним демографічним реєстром, відповідними базами даних та державними реєстрами щодо осіб, які перебувають в розшуку, а також осіб, позбавлених права на керування транспортними засобами або тимчасово обмежених у цьому праві.

Наступним етапом є складання іспитів у територіальних сервісних центрах МВС незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування. Під час теоретичного іспиту перевіряється знання Правил дорожнього руху та інших предметів, передбачених програмою підготовки. Результати складеного теоретичного іспиту вважаються дійсними протягом трьох місяців. Під час практичного іспиту перевіряються навички керування транспортними засобами відповідних категорій. Практичний іспит складається в територіальному сервісному центрі МВС, в якому успішно складено теоретичний іспит. При цьому під час складання іспитів можуть використовуватися технічні засоби контролю (у тому числі фото- та відеофіксації процесу складення іспиту).

За результатами складання іспитів посвідчення водія видається особисто під підпис після пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

Інформація про видане посвідчення водія вноситься працівником територіального сервісного центру МВС до Єдиного державного реєстру МВС. Видане посвідчення водія дійсне протягом 30 років, окрім посвідчення водія, що видане особі вперше, яке дійсне протягом 2 років.

Нововведення також стосуються порядку видачі посвідчення водія особам, яких за рішенням суду було позбавлено права на керування транспортними засобами.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси