За повідомленням Національного банку України від 26 листопада 2019 року, розміщеним на сайті регулятора:

  • з 20 грудня 2019 року буде введено в обіг монети номіналом 5 гривень та оновлені банкноти номіналом 50 гривень;
  • 25 лютого 2020 року в обігу з’являться оновлені банкноти номіналом
    200 гривень;
  • у середині 2020 року в обіг буде введено монети номіналом 10 гривень (точну дату буде повідомлено додатково).

Зміна дизайну та системи захисних елементів банкнот має на меті забезпечення їх надійності та захищеності, оскільки періодичне оновлення грошових знаків зменшує ризик їх підробки. Саме для цих цілей Національний банк здійснює оновлення дизайну банкноти номіналом 50 гривень зразка 2004 року і банкноти номіналом 200 гривень зразка 2007 року.

Як зазначає НБУ, дизайн оновлених банкнот наслідує банкноти нового покоління гривні номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень. Вони містять основні зображення банкнот 50 та 200 гривень попередніх зразків, мають аналогічні розміри та подібну кольорову гаму. Водночас обидві оновлені банкноти мають посилений захист. Відтак, покращено рельєфність елементів друку, зокрема елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист, серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Крім того, на оновленій банкноті номіналом 200 гривень, як і на банкнотах нового покоління номіналами 100, 500 і 1000 гривень, використано два інноваційні захисні елементи. Один з них – це оптично-змінний елемент SPARK, який виконаний у вигляді стилізованого зображення водяної лілії та має поступово змінювати колір під час зміни кута нахилу банкноти. Інший – "віконна" захисна стрічка, яка містить зображення номіналу та графічного знаку гривні. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрям руху її фонового зображення.

Перехід від звичного банкнотно-монетного ряду до нового буде поступовим. Населенню не потрібно обмінювати банкноти номіналами 5, 10, 50 та 200 гривень попереднього зразка на оновлені банкноти та обігові монети. Громадяни зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і банкнотами попередніх зразків. Банкноти відповідних номіналів поступово – у результаті природнього зношення – будуть замінюватися в обігу монетами та оновленими банкнотами.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси