Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів" не лише відновив кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, а й запроваджує інститут стягнення в дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відтак, набуття особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування активів, вартість яких більш ніж на 6,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує їхні законні доходи, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

З метою забезпечення можливості притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне збагачення закон дає визначення поняття "активів" як грошових коштів (у тому числі готівкових коштів, коштів, що перебувають на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах), інше майно, майнові права, нематеріальні активи, у тому числі криптовалюти, обсяг зменшення фінансових зобов’язань, а також роботи чи послуги, надані особі, уповноваженій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Цим законом внесено відповідні зміни і до Цивільного кодексу України, зокрема щодо підстав припинення права власності. Так, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності чи необґрунтованість активів, які перебувають у власності, не встановлені судом. Відповідно, підстави припинення права власності, визначені статтею 346 Цивільного кодексу України, доповнено додатковою підставою – визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави. За вимогами про визнання необґрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави" застосовується позовна давність у чотири роки, а перебіг позовної давності за такими вимогами починається від дня набуття оспорюваних активів відповідачем".

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси