До такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду при винесенні постанови від 24.10.2019 року у справі № 420/6544/18.

За обставинами цієї справи позивач звернувся до суду з вимогою визнати протиправним наказ Державного агентства рибного господарства України, що скасовував режим експлуатації лиману, зважаючи на порушення позивачем вимог цього режиму. Позов обґрунтовано тим, що наказ видано поза межами позапланового заходу перевірки діяльності суб'єкта господарювання.

Суд першої інстанції у задоволенні позовних вимог відмовив. Натомість суд апеляційної інстанції, з рішенням якого пізніше погодився й Верховний Суд, вирішив спір на користь позивача. Верховний Суд при цьому вказав, що зважаючи на суттєвість для суб`єкта господарювання наслідків державного контролю (скасування Режиму рибогосподарської експлуатації лиману), орган державної влади має забезпечувати неухильне дотримання вимог Закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси