Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна" набрав чинності 27 грудня 2019 року.

 

Поряд з тим, повністю оновлений порядок запрацює з першого числа місяця, що настає за днем оприлюднення Фондом державного майна України рішення про введення в промислову експлуатацію програмного забезпечення Єдиної бази даних звітів про оцінку, але не пізніше 1 липня
2020 року.

Згідно норм цього Закону Фонд державного майна України повинен з 31 січня
2020 року відключити всі авторизовані електронні майданчики від Єдиної бази даних звітів про оцінку та забезпечити функціонування Єдиної бази даних звітів про оцінку з прямим, безперешкодним та безоплатним внесенням суб’єктами оціночної діяльності (оцінювачами) до Єдиної бази даних звітів про оцінку та інформації з них про вартість об’єктів нерухомості, а також безперешкодну та безоплатну перевірку нотаріусами факту реєстрації таких звітів в Єдиній базі даних звітів про оцінку.

Відповідно, не пізніше 1 лютого 2020 року для цілей застосування норм Податкового кодексу України суб’єкти оціночної діяльності (оцінювачі) та нотаріуси повинні мати можливість прямого, безперешкодного та безоплатного доступу до Єдиної бази даних звітів про оцінку для здійснення своїх функцій.

Надалі, після набрання чинності усіма змінами, визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості здійснюватиметься автоматично на підставі даних про об’єкт нерухомості, внесених до Єдиної бази будь-якою особою за допомогою мережі Інтернет, що підтверджуються офіційними документами на такий об’єкт. Перелік даних, які вносяться особою до Єдиної бази з метою визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості, затверджується Фондом державного майна України.

За результатом визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості Єдиною базою формуватиметься довідка про його оціночну вартість з автоматичним присвоєнням кожній довідці унікального реєстраційного номера. Формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості здійснюватиметься безоплатно. Довідка про оціночну вартість об’єкта нерухомості за результатами електронного визначення оціночної вартості буде чинною впродовж 30 календарних днів з дня її формування Єдиною базою.

Якщо особа не погодиться з результатами автоматичного визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості, вона має право звернутися до суб’єкта оціночної діяльності (оцінювача) з метою визначення ринкової вартості такого об’єкта, однак така оцінка не може відрізнятись від тієї, що визначена автоматично, більш ніж на 25 відсотків.

Також встановлено, що інформація з Єдиної бази звітів про оцінку буде відкритою, передбачено автоматичне оприлюднення всієї інформації про об'єкт нерухомості та його вартість в режимі відкритого, прямого неавторизованого доступу з можливістю завантаження (крім відомостей, що становлять персональні дані замовника звіту та/або власника майна відповідно до Закону України "Про захист персональних даних"). Звіти про оцінку зберігатимуться в Єдиній базі в електронній формі.

В нашій компанії ми працюємо над створенням унікальних підходів для вирішення юридичних бізнес-задач. Ми прислуховуємось до партнерів з метою зрозуміти їх цінності та потреби.

ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Домовляйтесь про зустріч уже сьогодні! Зателефонуйте

Будьте в курсі

Наші Офіси